اخبار

با توجه به نزدیکی های فرهنگی و نگاه مثبت به ایرانیان در میان دیگر اقوام از سوی کشور های آفریقایی، امکان فعالیت اقتصادی  بیشتر برای شرکت ها و تولید کنندگان ایرانی در کشور تانزانیا فراهم است.

امکان حضور تولیدگران ایرانی در کشور تانزانیا فراهم است

امتیاز کاربران

rating_star_blank امکان حضور تولیدگران ایرانی در کشور تانزانیا فراهم استrating_star_blank امکان حضور تولیدگران ایرانی در کشور تانزانیا فراهم استrating_star_blank امکان حضور تولیدگران ایرانی در کشور تانزانیا فراهم استrating_star_blank امکان حضور تولیدگران ایرانی در کشور تانزانیا فراهم استrating_star_blank امکان حضور تولیدگران ایرانی در کشور تانزانیا فراهم است
 

 

tm.aspx امکان حضور تولیدگران ایرانی در کشور تانزانیا فراهم است

 

تانزانیا سومین شریک اقتصادی _ آفریقایی ایران محسوب می شود. حجم مبادلات بین دو کشور در این زمان 70 میلیون دلار است، همچنین با توجه به نزدیکی های فرهنگی و نگاه مثبت به ایرانیان در میان دیگر اقوام ، امکان فعالیت  بیشتر برای شرکت ها و تولید کنندگان ایرانی فراهم است.

همکاری های اقتصادی بین دو کشور ایران و تانزانیا در دوران تحریم، فضای مثبتی را به وجود آورد تا در حال حاضر حجم مناسبت های اقتصادی بین دو کشور افزایش یابد. از این رو کشور تانزانیا از دیرباز برای کشور ایران دارای جایگاه ویژه ای بوده است.

پس از برجام و به واسطه ایجاد فضای آزاد تجاری در کشور، فرصت حضور بخش خصوصی در کشورهای غیر اروپایی و کشورهایی که قابلیت رقابت با تولید کنندگان آنها وجود دارد قوت گرفت. در نتیجه کشورهای آفریقایی و حوزه هایی که نیاز به تولیدات کشور ما دارند برای ارائه کالاهای کشور و بخش خصوصی هدف گذاری شدند.

 

قاره آفریقا بازار مهمی برای فروش کالاهای ایرانی محسوب می شود. در در همین راستا ضروری است که برای تامین و صادرات کالاهای مورد نیاز این قاره از سوی ایرانزط بررسی و تحقیق میدانی صورت بگیرد. یکی از رئوس برنامه های ایران، ایجاد اشتیاق بین بخش خصوصی برای حضور بیشتر در تانزانیا و استفاده از ظرفیت های تولید در بخش های کشاورزی است. 

 

بر اساس پیش بینی های سازمان ملل جمعیت ایران تا سال 2050 دو برابر خواهد شد و با در نظر گرفتن کمبود منابع آب و از بین رفتن مزارع کشاورزی بخاطر مسائل زیست محیطی، موضوع کشت فراسرزمینی و تولید نیاز کشور در تانزانیا می تواند فرصت برای حضور بیشتر فعالان بخش خصوصی ایران در این کشور باشد.

 

 لازم به ذکر است که نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی روز 24 آبان به لایحه موافقتنامه متقابل سرمایه گذاری بین ایران و تانزانیا رای موافق دادند که مشتمل بر یک مقدمه و شانزده ماده است. شورای همکاری های اقتصادی ایران و آفریقا با توجه به نبود سفارت تانزانیا در تهران، حمیایت از همکاری های اقتصادی ایران و تانزانیا را دنبال می کند.

×

کانال دبیرخانه فرصتهای سرمایه گذاری استان خوزستان عضویت